0_Спорт.ПорталСпорт.СлајдерФудбал

Њукасл ја прекина соработката со тренерот Стив Брус

Сакам да им се заблагодарам на сите луѓе во Њукасл кои ми дадоа шанса да го водам овој за мене посебен клуб. Исто така, им се заблагодарувам на играчите и мојот стручен штаб. Имаше добри и лоши моменти, но тие дадоа сè од себе во тешките моменти и благодарен сум на нивниот труд, напиша Брус во клупското соопштение.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close