0_Спорт.ПорталКошаркаСпорт.Слајдер

Јута го победи Денвер, Јокиќ го повреди коленото

Јута џез рано утрово на домашен терен го победи Денвер нагетс со 122:110 во дуел од НБА-лигата.

Солт Лејк Сити, 27 октомври 2021 (МИА) – Јута џез рано утрово на домашен терен го победи Денвер нагетс со 122:110 во дуел од НБА-лигата.

Најефикасен кошаркар на средбата беше центарот Нагетс, Никола Јокиќ, кој постигна 24 поени. Србинот на теренот мина 15 минути, а на крајот од втората четвртина заработи повреда на коленото и не можеше да го продолжи натпреварот.

На другите натпревари од најсилната кошаркарска лига на светот игран ноќта вторник кон среда постигнати се следниве резултати:

Њујорк – Филаделфија 112:99
Оклахома – Голден стејт 98:106
Сан Антонио – Лос Анџелес лејкерс 121:125 (по продолжение)
Далас – Хјустон 116:106. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close