0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

„Јутарњи лист“: СДП бара плоштадот во Загреб повторно да се вика „Маршал Тито“

Советничката група на хрватската Социјалдемократска партија во Градското собрание на Загреб поднесе предлог за враќање на името „Маршал Тито“ на плоштадот што сега го носи името „Република Хрватска“ во главниот град.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close