БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Јури Ким: За оние кои се прогласени за „персона нон грата“ фактите се непобитни

Американската амбасадорка во Тирана, Јури Ким во објава на Твитер, наведува дека за лицата прогласени за „персона нон грата“ не се преговара и дека никој не треба да тврди дека е „посредник“

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close