Дописници МКДОпштински вести

Јуниорките на КК Крива Паланка ќе играат во финалето на лигата

Кошаркарките на КК Крива Паланка се пласираа во финалето на јуниорската лига по победата над ЖКК Бадел 1862, Скопје од 67:56 во полуфиналниот меч што се одигра вечерва во спортската сала „Бранители 2001".

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close