СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Јужнокорејскиот претседател од ГС на ОН повика на итно продолжување на разговорите меѓу Северна Кореја и САД

Повикувам на брзо продолжување на дијалогот меѓу двете Кореи и меѓу САД и Северна Кореја, рече Мун Џае-ин во говорот за време на годишната сесија на Генералното собрание на ОН. Тој кажа дека се надева дека Корејскиот Полуостров ќе ја види силата на дијалогот и ќе доживее соработка што може да изгради мир во регионот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close