СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Јужна Африка засега нема да ја одобри руската вакцина „Спутник В“

Јужноафриканската агенција за лекови (Сахпра) соопшти дека употребата на „Спутник В“ во земјата каде што е широко распространет ХИВ вирусот може да го зголеми ризикот од добивање ХИВ кај вакцинираните мажи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close