0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Јувентус и нуди на Фиорентина 35 милиони евра и Кулушевски за Влаховиќ

Јувентус е заинтересиран за потписот на напаѓачот на Фиорентина, Душан Влаховиќ.

Торино, 21 јануари 2022 (МИА) – Јувентус е заинтересиран за потписот на напаѓачот на Фиорентина, Душан Влаховиќ.

Торинскиот клуб нуди 35 милиони евра за 21-годишниот Србин и играч од средниот ред Дејан Кулушевски, пренесува „Sport Mediaset“.

Во моментов не се знае дали оваа понуда ќе и одговара на Фиорентина.

Претходно беше објавено дека Арсенал е подготвен да плати 68 милиони евра за Влаховиќ и да му даде договор на играчот „тежок“ 18 милиони годишно. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close