0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Јувентус без Шчесни три недели

Војчех Шесни ќе пропушти околу три седмици поради повреда на бутниот мускул. Голманот на Јувентус се чувствуваше непријатно на пријателскиот натпревар со Атлетико (0:4) на крајот од првото полувреме и беше заменет на паузата.

Торино, 9 август 2022 (МИА) – Војчех Шесни ќе пропушти околу три седмици поради повреда на бутниот мускул. Голманот на Јувентус се чувствуваше непријатно на пријателскиот натпревар со Атлетико (0:4) на крајот од првото полувреме и беше заменет на паузата.

Рендгенските снимки покажале дека Шчесни има лесна повреда на долгиот адукторски мускул на левата надколеница.

Периодот на закрепнување за полскиот голман ќе биде околу 20 дена. Така тој ќе ги пропушти натпреварите на Јувентус во стартните кола од новата сезона во Серија А. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close