КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Јубилејна изложба на ДЛУМ по повод 75 години од основањето

Друштвото на ликовните уметници на Македонија (ДЛУМ) вечер во два објекта на Националната галерија - Чифте амам и Мала станица, ќе отвори јубилејна изложба на негови членови по повод 75 години од основањето.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close