0_Web_Избор на уредникотМакедонија.СлајдерОпштествоХроникаХроника.Портал

ЈО предлага притвор за Мијалков за случајот „Плацовите на Водно“

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција информира дека до Основниот кривичен суд - Скопје поднело Предлог за определување на мерка притвор за Сашо Мијалков, по обвинение за „перење пари и други приноси од казниво дело“ во предметот познат во јавноста како „Плацовите на Водно“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close