Дописници СветЕвропаСвет.Слајдер

Јохансон: Наводите за насилство кон азилантите мора да се истражат

Одговарајќи на коментарите на Папата за состојбата со бегалците во ЕУ, еврокомесарката за внатрешни работи, Илва Јохансон, порача дека сите наводи за насилство кон овие лица мора сериозно да се сфатат, јави дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close