СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Јорданскиот крал Абдула Втори и официјално го стави во домашен притвор својот полубрат Хамза

„Ќе му обезбедиме на Хамзи сè што сака да живее удобно, но тој нема да го има просторот што некогаш го злоупотребил за да ја навреди нацијата, нејзините институции и неговото семејство, за да ја поткопа стабилноста на Јордан“, напиша кралот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close