СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Јорданската армија убила 27 криумчари кои се обиделе да влезат од Сирија

Јорданската армија убила 27 лица осомничени дека се шверцери кои се обиделе да влезат во земјата од соседна Сирија, соопшти денеска војската.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close