0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Јоргос Папандреу се кандидира за претседател на Движењето на промена

Решив да се кандидирам за раководство на Движењето. И со сите мои сили ќе придонесам нашата партија повторно да стане голема и силна. Повторно да биде протагонист во случувањата, рече поранешниот грчки премиер Јоргос Папандреу, соопштувајќи дека ќе биде еден од кандидатите за лидер на Движењето на промена, поранешно ПАСОК, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close