БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Јоксимовиќ: Србија доби зелено светло од земјите-членки на ЕУ за отворање на кластерот 4

Со отворањето на кластерот, ЕУ ја препозна работа на Србија во областа на владеењето на правото, правдата, борбата против корупцијата, организираниот криминал.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close