Дописници МКДЛокални избори 2021Политички партии

Јовчески: Со монтажни катни гаражи ќе го решам проблемот со паркинг-просторот

Кандидатот за градоначалник на Прилеп од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата, Борче Јовчески, на денешната прес-конференцијата рече дека ќе го реши еден од најголемите проблеми за граѓаните последниве години - паркинг просторот во централното градско подрачје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close