0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Јовевски: Немаме нови информации за несреќата

До овој момент Обвинителството нема нови информации во врска со сообраќајната трагедија, ниту се договоривме да ни ги доставуваат сите информации. Ние сме убедени во професионалноста на бугарските обвинители и дека ќе ги расветлат сите околности околу трагедијата, вели државниот обвинител Љубомир Јовески.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close