0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Јовева со видео порака: Преговорите на Северна Македонија со ЕУ се реалност, останете цврсто на европскиот пат

Европратеничката од Словенија, Ирена Јовева, преку видеообраќањето испрати порака со која го честита отворањето на преговорите на Северна Македонија со Европската Унија и дава поддршка за евроинтегративниот процес на земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close