КултураКултура.Портал

Јовановски, Васева и Тануровска Ќулавковски ќе учествуваат на изложбата „Уметноста на работа: На крстопат помеѓу утопијанизмот и (не)зависноста“

Визуелниот уметник Филип Јовановски, кураторката Ивана Васева и кураторката и продуцентка Биљана Тануровска Ќулавковски ќе учествуваат на изложбата „Уметноста на работа: На крстопат помеѓу утопијанизмот и (не)зависноста“, која од денеска е отворена во просториите на Музејот на современа уметност (+МСУМ) Метелкова во Љубљана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close