Општество

Јеховини сведоци: Нацистите се обидоа да ги скршат религиозните убедувања на Сведоците

На 27 јануари светот го одбележува Меѓународниот ден на сеќавање на холокаустот1 , симболичен датум за комеморација на жртвите на нацизмот. Милиони настрадаа од убиствениот нацистички терор поради биологија, националност или политичка идеологија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close