СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Јелен: Министерството за финансии на САД може да остане без пари до 18 октомври

Министерството за финансии на САД до 18 октомври најверојатно ќе ги исцрпи владините мерки за финансирање и ќе остане без пари доколку Конгресот не ја подигне горната граница на федералниот долг, предупреди министерката за финансии Џенет Јелен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close