0_Магазин.ПорталЗанимливостиМагазин

Јапонски фудбалер на 54 години потпиша договор со нов клуб

Напаѓачот кој во февруари ќе наполни 55 години, на крајот на минатата година изјави дека добил неколку понуди од клубови од Јапонија и странство, откако минатата сезона беше член на Јокохама во првата јапонска лига.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close