СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Јапонскиот премиер повика на зајакнување на воените капацитети

Јапонскиот премиер Фумио Кишида повика на зајакнување на воените капацитети на Јапонија како одговор на, како што рече, „зголемените закани од Кина и Северна Кореја“.

Back to top button
Close
Close