БизнисБизнис.ПорталСвет

Јапонската економија се намали за три отсто поради проблеми со синџирот на снабдување

Економијата на Јапонија се намали со побрзо темпо од предвиденото во третиот квартал, откако нарушениот синџир на снабдување и зголемениот број новозаразени со Ковид-19 влијаеше на деловните и потрошувачките трошоци. Тие податоци ги засилуваат предизвиците со кои се соочуваат новите владини планови за раст.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close