СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Јапонската влада апелира за заштеда на енергија поради рекордните жештини

Највисоките температури во историјата на мониторингот во Јапонија се забележани на истокот на земјата во текот на неделата, поради што властите бараат од граѓаните да ја ограничат потрошувачката на енергија, која се троши во големи количини поради клима уредите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close