0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБалканБалкан.ПорталПолитика

Јанша тврди Словенија нема проблем со слободата на медиумите, Фон дер Лајен му порача да го врати финансирањето на СТА

Премиерот Јанез Јанша, на прес-конференцијата по завршувањето на Самитот ЕУ-Западен Балкан во Брдо кај Крањ, на новинарско прашање, ги отфрли обвинувањата дека Словенија дава лош пример за земјите-кандидати за членство со тоа што не ја финансира Словенечката новинска агенција (СТА) и не ја почитува слободата на медиумите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close