0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Јанев: Ниту еден бугарски војник нема да учествува во воените дејства во Украина

Тој коментираше дека Бугарија ќе продолжи да се потпира на дипломатските напори за надминување на кризата. Според него, Бугарија повеќе не сака да биде само консумент на безбедноста, туку полноправна и полноценета членка на НАТО, поради што од Владата ја бараат најдобрата опција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close