0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Јаир Лапид привремен премиер на Израел пред петтите избори во три години

Поранешниот автор, колумнист во весник и ТВ водител, ќе биде и првиот премиер на Израел од 2009 година, кој поддржува решение за две држави со Палестинците, иако нема да биде во можност да преземе какви било големи иницијативи за време на привремениот мандат

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close