БалканСвет.Слајдер

Јазикот е еден од терените на кои новинарите можат да ја победат лагата, се согласија учесниците на 16. Светска средба на бугарските медиуми

Еден од терените каде добрите и чесни новинари можат да ги победат лагите е јазикот, преку битката на приказната, рече Ралица Ковачева, главен и одговорен уредник на Factcheck.bg. за време на дискусијата од третиот панел „Лагата во медиумите“ на Светска средба на бугарските медиуми. Таа посочи дека врз основа на истражувањата, многу често херојот во извештаите на водечките новинари во моментов е нежива личност - вирусот, бројот, случаите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close