БалканДописници Свет

Јавниот долг на Албанија достигна ниво од 85 отсто од БДП

На крајот од првото полугодие од годинава, буџетскиот дефицит на Албанија достигнал околу 2 отсто од Бруто домашниот производ (БДП) или околу 29 милијарди лека а јавниот долг на околу 85 отсто од БДП.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close