0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаМакедонија.СлајдерПолитика

Јавна дебата за ризикот од корупција при издавање одобренија, лиценци и дозволи во областа на транспортот

Јавна дебата на тема „Ризикот од корупција при издавање на одобренија, решенија, лиценци и дозволи во областа на транспортот и спроведување на надзор“, ќе се одржи денеска преку електронската платформа Зум, во организација на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close