0_Македонија.ПорталВидео изјаваМакедонија.СлајдерПолитика

Ѓурчиновски и Сенди разговараa за унапредување на воената соработка меѓу Северна Македонија и Унгарија

 Началникот на Генералштабот (ГШ) на Вооружените сили (ВС) на Унгарија, генерал-потполковник Ромулус Русин-Сенди, кој e во дводневна официјална посета на Армијата на Република Северна Македонија, денеска престојуваше во генералштабот на Армијата и Министерството за одбрана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close