0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталДописници МКДЕкономијаИнтервју

Ѓуркова: Реализираме проекти што оставаат траен белег на регионот

Во овој период имаме имплементирано околу 85 проекти, од кои дел сè уште се во фаза на реализирање. Од нив, 15 се финансирани од Европска Унија, од кои најголемиот дел се од програмите за прекугранична соработка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close