БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Ѓукановиќ: Црна Гора никогаш не била во недоумица за интеграцијата во ЕУ

И денес, повторуваме, кажете ни дали има место за нашите земји, па потоа ќе продолжиме по овој пат бидејќи ние сме европска држава и европски народ. Ако по сите овие години на нашиот интегративен пат некој во ЕУ формално одлучи дека е крајот на проширувањето, ние нема да го промениме нашиот интегративен курс, нема да се откажеме од идејата за усвојување на европскиот систем на вредности, нашето враќањето би значело долго возење во рикверц, рече тој.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close