БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Ѓукановиќ: Не сум направил ништо незакониско

Претседателот Мило Ѓукановиќ рече дека не направил ништо незаконско кога ја основал компанијата надвор од границите на Црна Гора во 2012 година, наведувајќи дека тоа е уште една монтирана афера.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close