Општински вестиСкопје

Ѓорѓиевски се поклони пред гробот на Гоце Делчев во чест на 150-годишнината од неговото раѓање

Делегација од општина Кисела Вода предводена од градоначалникот Орце Ѓорѓиевски, денеска положи свежо цвеќе и се поклони пред гробот на Гоце Делчев во црквата „Св. Спас“ во Скопје, по повод 150 години од неговото раѓање.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close