Општински вестиСкопје

Ѓорѓиевски: За справување со снежното невреме, на располагање ставени сите службени возила и целокупниот човечки потенцијал

За справување со снежното невреме, покрај специјализираните возила, на располагање ги ставаме сите службени возила и целокупниот човечки потенцијал, е одлучено на денешниот координативен состанок на Општинскиот кризен штаб за заштита и спасување од природни непогоди на Општина Кисела Вода, предводен од градоначалникот Орце Ѓорѓиевски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close