Општински вестиСкопје

Ѓорѓиевски: Вратите на Општина Кисела Вода секогаш ќе бидат отворени за лицата со посебни потреби

Објектот на Општина Кисела Вода стана достапен за лицата со посебни потреби. На денот на одбележувањето на нивниот Меѓународен ден, пред влезот беше поставена пристапна рампа. Први ја искористија дечињата со церебрална парализа кои денеска беа на посета кај градоначалникот Орце Ѓорѓиевски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close