0_Спорт.ПорталТенис

Ѓоковиќ: Допрва ќе видиме дали ќе играм на Австралија Опен

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ со пораз во полуфиналето на АТП турнирот во Торино ја заврши календарската година, а на синоќешната прес-конференција по дуелот со Александер Зверев остана таинствен дали во февруари ќе настапи на Австралија Опен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close