БалканДописници Свет

Ѓилас до европратениците: Не праќајте нови документи, го подржавте режимот на Вучиќ

Претседателот на опозициската Партија за слобода и правда (ССП), Драган Ѓилас, ги повика европарламентарците кои посредуваа во дијалогот меѓу претставниците на опозицијата и власта околу подобрување на изборните услови-Тања Фајон, Владимир Билчиќ, Кнут Флекенштајн и Едуард Кукан „да се воздржат од испраќање какви било идни документи“ поврзани со дијалог што го водат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close