Некатегоризирано

Шќип: Легализација на канабисот – стара идеја на Рама или „потреба“ на Албанците

По најавата на албанскиот премиер Еди Рама за легализација на канабисот за медицински цели, тиранскиот весник „Шќип“ во уводникот под наслов „Легализација на канабисот/ стара идеја на Рама или „потреба“ на Албанците?“ прави приказ од 2014 година кога за првпат беше дадена идејата до денес.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close