Дописници МКДОпштински вести

Шумски пожар на непристапен предел кај прилепско Смолани

Шумски пожар втор ден е активен околу прилепското село Смолани, каде гори нискостеблеста шума.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close