0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДОпштествоОпштински вестиСторија

Штркот Симо оздраве благодарение на сопружници биолози од Неготино

Штркот Симо оздраве благодарение на сопружници биолошки инжинери од Неготино. Животната приказна на штркот, кој беше згрижен по пад од гнездо во обид да го направи првиот лет во животот, е полна со емоции. Таа е доказ дека се уште има човечко во луѓето и оти постои посебна пријателска хемија помеѓу љубителите на природата и екологијата и останатиот животински свет.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close