ЕвропаСвет.Слајдер

Штрајкови на вработените на аеродромите во Франција со барања за повисоки плати

Авионските летови од аеродромот „Шарл де Гол“ во Париз и од другите француски аеродроми денеска се реализираат со повремени прекини поради штрајковите и протестите на аеродромските работници кои бараат повисоки плати за да се одржи чекор со растечката инфлација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close