Дописници МКДОпштински вести

Штип останува без градски превоз, пропадна и вториот тендер

Пропадна и вториот тендер за воведување јавен градски превоз во Општина Штип, информираше сообраќајниот инспектор во Општина Штип, Оливера Блажева. На вториот тендер не се пријавила ниту една фирма. Тоа значи дека граѓаните од приградските штипски населби и понатаму остануваат без градски превоз.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close