0_Спорт.ПорталДописници МКДОстанатоСпорт

Штип ги додели наградите на најдобрите спортисти и клубови

Емил Павлов, двократниот европски првак и добитник на сребрениот медал на Светското првенство во Дубаи со аплауз и овации е прогласен за најдобар сопортист во Општина Штип за 2021 година.Павлов наградата ја добива по седми пат, за него ова е мотив повеќе да работи, тренира и да нижи успеси за штипската и македонската јавност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close