Дописници МКДОпштински вести

Штипската модуларна болница преполна со пациенти

Штипската модуларна болница е преполна со пациенти, во неа денеска се хоспитализирани 51 пациенти. Капацитетот и е за 47, додадени се дополнителни четири кревети, бидејќи во текот на вчерашниот ден имале наплив на пациенти од целиот источен регион.

Back to top button
Close
Close