0_Web_АктуелноСветСвет.Слајдер

Шпољарич Егер ќе биде првата жена на чело на Меѓународниот комитет на Црвениот крст

Швајцарката Мирјана Шпољарич Егер ќе биде првата жена што ќе биде претседателка на Меѓународниот комитет на Црвениот крст (ИЦРЦ), соопшти денеска ИЦРЦ

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close