ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Шпан: Се ближи крајот на епидемијата на национално ниво

Германскиот министер за здравство Јенс Шпан го поддржа укинувањето на таканаречената национална епидемиска ситуација, објави Тагешау.

Back to top button
Close
Close